SREBRO DLA BUKOWIECKIEGO NA MISTRZOSTWACH EUROPY

 
Złoto i srebro berlińskich mistrzostw Europy dla Polski w męskim rzucie młotem. Wielki tryumf Konrada Bukowieckiego ze Szczytna. Wraca do Polski ze srebrem.

Karierę 26-letni Haratyk robi w tempie może nie błyskawicznym, ale na pewno szybkim. Jeszcze dwa sezony temu jego rekord życiowy wynosił 21 m z ogonkiem. Trudno uwierzyć, że finansowo pomagała mu wtedy babcia, osoba ważna w karierze Michała.

Teraz Michał szczyci się wynikiem 22,08, ustanowionym w czerwcu na stadionie w Ostrawie. Pchnął dalej od swego wielkiego poprzednika, dwukrotnego mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego. 

Bukowiecki – trenowany przez tatę, pana Ireneusza, byłego wieloboistę – jest znacznie młodszy, lat liczy sobie zaledwie 21. Talent ma gigantyczny, rekord życiowy – z hali – równe 22 m. Problemem jest stabilizacja. Brak zimnej krwi. Bywa, że przegrywa sam ze sobą. 

Do wtorku uzyskał w tym sezonie skromne – biorąc pod uwagę jego możliwości, ambicje i zapowiedzi – 21,06. A i tak brawurowo oświadczył, że do Berlina wybiera się po złoto.

 

www.pcstir.ketrzyn.pl

Zobacz również

Strefa LIVE